Türkiye Lider Marka Ödülleri ekibi, gelen başvuruların yanında, gerçek fark yaratanları başvuru için teşvik etmek amacıyla, adayların bir kısmını, sektörel ve piyasa araştırmaları yaparak başvuru yapması noktasında yönlendirmektedir.

Web sitemizde düzenlediğimiz aday gösterme formu ile de dışarıdan aday gösterilmesini teşvik ediyoruz.

Ayrıca Strong Bosses dergisinin çevrimiçi ziyaretçilerini ve sosyal medya takipçilerini adaylar gösterebilmeleri için teşvik ediyoruz.

Başvuru yapan her bir aday ile doğrudan iletişime geçilerek, yarışmaya davam etmeden önce adaylıklarını resmi olarak kabul etmeleri istenecektir.

Resmi olarak adaylıklarını kabul eden adaylar ön elemeye tabi tutulur. Bu ön elemede adaylar Türkiye Lider Marka Ödülleri aday ön kriterlerine uygun olup olmadığı noktasında değerlendirilmektedir.

Ön elemenin ardından adaylığı kabul edilen kurumlarla doğrudan iletişime geçilerek adaylıklarını destekleyecek, müşteri geri bildirimi,belge,proje ayrıntıları gibi ek materyaller sunması istenecektir.

Aday değerlendirme sürecinde adayın kendisi tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri değerlendirirken aynı zamanda kamuya açık çeşitli kaynaklardan bağımsız olarak bilgi toplanacaktır.

Adaylardan gelen ve kamuya açık kaynaklardan toparlanan belgeler ışığında adaylar “ADAY DEĞERLENDİRME KOMİTESİ tarafından değerlendirilir, finalistler belirlenip, kısa liste oluşturulur. 7 ve üzeri puan alarak kısa listeye girmeyi başaran adaylar büyük ödül için finalist olmuş olurlar.

Kısa listeye girmeyi başaran ve KATILIM KOŞULLARInı kabul ederek, büyük ödül kazanmak için 3. Tur değerlendirmeye giren adayların şirketlerine saha ziyaretleri yapılır. Saha ziyaretlerinde, üretim ve hizmetlerden video çekimler, yöneticilerden röportajlar yapılarak, jüri değerlendirmesi ve basın bültenleri için ön çalışmalar başlatılır.

Büyük Ödül Jüri değerlendirmesinde, jüri; aday olan markayı, başvuru yaptığı kategorinin genel değerlendirme kriterlerine göre değerlendirerek 1’den 10’a kadar puanlama yapar. 8 ve yukarı puan alan aday Büyük Ödül almaya hak kazanır.

Türkiye Lider Marka Ödülleri Platformu, ödüllere başvuru için, başvuru bütçesi talep etmemektedir. Başvurular tamamıyla ücretsizdir.

1.tur ön elemenin ardından,2. tur değerlendirmeyi de geçerek, kısa listeye giren ve finalist olmayı başaran marka ve kurumlar, 3.tur yarışmaya katılmak için KAZANAN PAKETİ çalışmasının ön kabulünü gerçekleştirmesi gerekmektedir.

KAZANAN PAKETİ ödül kazanan markalara özel, yarışmaya hazırlık ve yarışma sonrası gerçekleştirilecek olan bir dizi özel çalışmaları içermektedir. İçeriğinde prodüksiyon,gazete,dergi ve televizyon yayınları pr gibi çalışmaların yer aldığı KAZANAN PAKETİ’nden sadece ödül almaya hak kazanan marka ve kurumlar yararlanabilmektedir.

Ödül kazanamayıp sadece finalist kalan şirketler herhangi bir bütçe ödemesi gerçekleştirmeyecektir.